Oddłużanie osób fizycznych

Wstyd i strach… to dwa dominujące uczucia towarzyszące większości dłużnikom. Jak wynika z internetowego badania losowych osób dorosłych – połowa zadłużonych wstydzi się tego, że ma długi. Co trzeci z nich przyznaje również, że boi się pogłębienia stanu zadłużenia (raport „Długi – wstydliwy problem Polaków”). Wyniki badania pokazały również, że jedna czwarta dłużników nie wie, jak sobie poradzić ze swoimi problemami, albo wręcz wcale nie próbują ich rozwiązywać. Mamy jednak nadzieję, że ten artykuł przywróci im wiarę w to, że z każdej sytuacji jest wyjście. Na szczęście wielu dłużnikom udaje się zwalczyć wstyd, przełamać strach i szukać pomocy, między innymi przez oddłużanie.

Oddłużanie – definicja

Oddłużanie co do zasady polega na podejmowaniu działań powodujących zmniejszenie poziomu zadłużenia. Wielu osobom jednak kojarzyć się to może z kredytem „oddłużeniowym”, który tak naprawdę niewiele ma wspólnego z realnym zmniejszeniem naszych zobowiązań, ale o tym w dalszej części. Jakie więc działania możemy nazwać oddłużaniem? Są to głównie działania mające na celu spłatę powstałego zadłużenia. Można również podjąć negocjacje z wierzycielami. Nie jest to może prosta droga, ale jeśli uda się umorzyć część zadłużenia lub też opracować plan restrukturyzacji, na pewno będzie to miało znaczący wpływ na poprawę sytuacji finansowej dłużnika.

Dlaczego popadamy w długi?

Zwykle za każdym przypadkiem, z którym mamy do czynienia, kryje się inna historia… Najczęstszym powodem jest utrata źródła utrzymania. Choć czasem wystarczy nawet zmniejszenie dochodów. jeśli wcześniej żyło się tylko do przysłowiowego pierwszego, nie dbając o oszczędności, to nawet kilku czy kilkunastoprocentowy spadek wysokości wynagrodzenia może się nam „odbić czkawką”…

Problemy osobiste równie często rujnują nam finanse. I nie chodzi tylko o kosztowny rozwód i niebotyczne alimenty jak w hollywoodzkich filmach. Rzecz jest zwykle bardziej prozaiczna – koszty samodzielnego utrzymania mieszkania, stałe opłaty, media itp. wystarczająco mogą nam dokuczyć. Jeśli do tego towarzyszy nam obniżony nastrój to i o chęci do pracy trudno…

Jakie by jednak nie były powody zadłużania się, często pojawia się jeden wspólny mianownik. Okazuje się, że większość dłużników nie kontroluje swoich wydatków. Robimy zakupy i również zaciągamy kredyty bardzo emocjonalnie. Nie zastanawiamy się nad tym, czy rzeczywiście stać nas na dany zakup. Zwykle dopiero, gdy pojawiają się poważne problemy, zaczynamy przyglądać się dokładniej naszym finansom.

Statystyki niestety są alarmujące, gdyż pokazują, że coraz więcej osób ma problem z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań. Co gorsza – nadmierne obciążenie długiem często kończy się zaciąganiem kolejnych zobowiązań, aby „ułatwić sobie” spłatę tych już istniejących. Niestety jest to tylko chwilowa ulga. Takie działania przynoszą skutek odwrotny – zadłużenie się pogłębia, a miesięczne obciążenia z tym związane, staja się jeszcze bardziej uciążliwe.

Jak wyjść z pętli zadłużenia?

W pierwszej kolejności wyeliminujmy czynnik szkodliwy – koniec z zaciąganiem kolejnych zobowiązań. Ponadto – jeśli jeszcze nie przyjrzeliśmy się swoim finansom, to najwyższy czas na kontrolę domowego budżetu. Przyda się również dodatkowy dochód, aby „załatać” dziury budżetowe. O to jednak czasem trudno. Warto w takim przypadku rozważyć dostępne sposoby na oddłużanie, w tym także upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka i jej zalety

Zwykle dłużnicy mają pewne obawy związane z tą metodą oddłużania. Głównie chodzi o skomplikowany proces. Jednak jeśli korzysta się z pomocy fachowych doradców, cały proces można przejść bez zbędnych komplikacji. I choć zwykle jest to dość długotrwała procedura, to jednak po osiągnięciu szczęśliwego finału, dług zostaje umorzony. Ponadto zaraz po ogłoszeniu wyroku upadłości, kończą się nagabywania ze strony wierzycieli, a wszystkie egzekucje komornicze zostają wstrzymane. Upadłość konsumencka z jednej strony może skutkować utratą majątku, ale z drugiej – daje szansę na powrót do normalnego funkcjonowania, bez obawy o to, że każde ciężko zarobione przez nas pieniądze są przekazywane w ręce wierzycieli. Można zacząć gromadzić na nowo swój majątek a nawet powiększyć go, dzięki zdobytemu już doświadczeniu.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • skuteczne oddluzanie
 • szybkie oddłużanie

Co się stanie z moim majątkiem po upadłości konsumenckiej na terenie UK?

Dowiedz się jaki majątek zachowasz po ogłoszeniu upadłości w UK.

Istnieje błędne przekonanie, że jeśli zbankrutujesz to zawsze stracisz wszystko czego dorobiłeś się przez całe życie. Nie jest tak do końca. Owszem w Polsce wpadając w długi, niektórzy komornicy zabiorą Ci nawet konfitury dla dziecka, ale my przeprowadzamy upadłość konsumencką w Anglii i Walii gdzie istnieją zdecydowanie inne standardy w podejściu do dłużnika.

Po upadłości syndyk brytyjski nie będzie zainteresowany przejęciem m.in. narzędzi i innych przedmiotów, które wykorzystujesz osobiście do pracy, pościeli, mebli, odzieży, artykułów gospodarstwa domowego i innych podstawowych rzeczy, które ty i twoja rodzina używacie w domu.

Wyposażenie domu: Musisz mieć świadomość, że nikt nie pojawi się w twoim domu by sprawdzić jakie wartościowe przedmioty znajdują się w każdym pomieszczeniu, a następnie wystawić je na sprzedaż. Syndyk brytyjski pozwoli ci zachować większość twoich rzeczy osobistych i artykułów gospodarstwa domowego m.in. takie przedmioty jak telewizor, odtwarzacz DVD, pralka, kuchenka mikrofalowa, piekarnik, lodówka, kuchenka, wieża stereo, laptop  itp. Jeśli jednak posiadasz w swoim domu sprzęt bardzo wysokiej jakości o naprawdę dużej wartości np. system dźwięku przestrzennego lub jeśli niedawno kupiłeś sobie nowy telewizor LCD 3D, syndyk może zaproponować ci zamianę takiego sprzętu na tańszy odpowiednik, a różnicę w cenie przeznaczy na częściową spłatę wierzycieli. Ta sama zasada ma zastosowanie, jeśli posiadasz w domu meble składające się z antyków o wysokiej wartości odsprzedaży i byłbyś w stanie wyposażyć  swój dom wykorzystując do tego o wiele tańsze meble.

Samochód: Jeśli masz samochód, który jest ci potrzebny by dostać się do i z pracy lub wykorzystujesz go w celach zarobkowych wtedy będziesz mógł go zatrzymać, jednak tylko wtedy, gdy jego wartość odsprzedaży nie przekracza kwoty £ 1000 (około 5000zł). Jeśli posiadasz samochód o wyższej wartości, syndyk brytyjski może cię zmusić do jego sprzedaży. Będziesz mógł kupić tańszy samochód, a różnica w cenie zostanie przekazana wierzycielom. Czytaj dalej →

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • upadłość konsumencka transgraniczna
 • na czym strace przy ogloszeniu upadlosci konsumenckiej
 • bankructwo w anglli a posiadanie domu w Polsce
 • syndyk uk a aktywa w polsce
 • upadłość transgraniczna a nieruchomości
 • czy zawsze traci sie majatek podczas upadłości
 • co z domownikami po ogloszeniu upadlosci gospodarstwa
 • co sie stanie z majatkiem w przypadku bankructwa ltd zabiora dom
 • upadłość konsumencka a wyposażenie domu
 • nieruchomości w upadłości transgranicznej

Konsekwencje upadłości konsumenckiej transgranicznej na terenie Polski.

Otrzymujemy wiele telefonów i e-maili z pytaniem: „Jakie są konsekwencje upadłości konsumenckiej transgranicznej na terenie Polski?”

Choć często okazuje się, że upadłość konsumencka jest najszybszym sposobem na szybkie wyjście z długów, szczególnie dla tych osób które utraciły płynność finansową, chcielibyśmy by nasi Klienci mieli pełną świadomość, że muszą być przygotowani na utratę większości majątku, w tym ich domu.  Ponadto istnieje kilka innych konsekwencji ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jednak większość z nich trwa jedynie przez 12 miesięcy pracy syndyka brytyjskiego czyli w tzw. okresie upadłości. W tym miejscu opisujemy najważniejsze z nich.

Konsekwencje upadłości konsumenckiej można podzielić na następujące obszary:

 • Ocena punktowa w BIK osoby która ogłosiła upadłość konsumencką będzie bardzo niekorzystna przez okres 6 lat. Informacja o bankructwie osobistym będzie widoczna w brytyjskich rejestrach oraz zostanie ogłoszona w brytyjskiej prasie.
 • Koszt ogłoszenia upadłości w brytyjskim sądzie wynosi obecnie £ 700 (około 3700zł).
 • Będziesz nadal zobowiązany do zapłaty takich długów jak kredyt studencki oraz alimenty.
 • Jeśli posiadasz firmę, niemal na pewno zostanie zamknięta.
 • Niektóre zawody nie mogą być wykonywane w trakcie upadłości (12miesięcy) np. zawody prawnicze i związane z finansami.
 • W okresie upadłości konsumenckiej obowiązuje zakaz zasiadania w strukturach spółek jako jej prezes, chyba że zgodę na to wyrazi sąd. Czytaj dalej →

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • konsekwencje upadłości konsumenckiej
 • bik po upadłości
 • brak kontaktu z syndykiem konsekwencje
 • jakie konsekwecje upalodlosci konsumenckiej w Poslce
 • konsekwencje ogłoszenia upadłości konsumenckiej
 • konsekwencje upadlosci konsumenckiej
 • upadlosc konsumencka brytyjska
 • upadlosc konsumencka co mozna nabyc bedac w trakcie
 • Upadlosc konsumencka w UK prezesa

5 milionów PLN

Życie bez długów

Tyle jeszcze rok temu wynosiło łączne zadłużenie małżeństwa z Torunia. Problemy z komornikami, urzędami i wierzycielami. Dzisiaj po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej są już wolnymi ludźmi… bez długów, zobowiązań nie do spłacenia i przede wszystkim znów mogą cieszyć się życiem.

Sprawa ta była wyjątkowa nie tylko z powodu wartość zadłużenia, ale również innych czynników związanych ze sprawami zawodowymi naszych Klientów. Jesteśmy w stanie pomóc większości osób zgłaszających się do nas. Pierwszy kontakt z nami nic nie kosztuje! Czytaj dalej →

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • upadlosc konsumecka torun
 • upadlosc konsumencka torun
 • doradztwo przy dlugach niemcy
 • rozprawa i upadlosc w toruniu
 • upadlosc konsunencka torun
 • upadłość konsumencka toruń
 • updlisc konsumecka torun

Jesteśmy po to by Ci pomóc!

Szybkie i skuteczne oddłużenie

Jeśli Twój dług to co najmniej 75 000 PLN, możemy sprawić, że w ciągu 3 miesięcy nie będzie istnieć żadne zadłużenie! Skontaktuj się z nami, to nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać…

Upadłość konsumencka uwalnia od niżej wymienionych rodzajów zadłużenia:

– kredyty bankowe
– karty kredytowe
– pożyczki typu chwilówki
– opłaty za gaz, energię elektryczną, wodę
– opłaty za rachunki telefoniczne
– mandaty drogowe wystawione przez policję
– podatki (wszystkie rodzaje)
– podatek VAT
– opłaty celne
– składki ZUS
– debety bankowe
– zadłużenie powstałe w wyniku osobistych gwarancji finansowych udzielonych spółce z o. o.
– koszty komornicze (przy egzekucjach niezakończonych)
– długi prywatne Czytaj dalej →

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • bankructwo osoby cywilnej i oddluzenie
 • oddluzenie
 • kredyt na oddluzenie
 • kredyt na odduzenie
 • oddluzenie komornicze
 • odduzenie
 • pozyczka na oddluzenie
 • szybkie pozyczki na oddluzenie

Masz probem ze swoimi długami?

Życie bez długów… czy to możliwe?

Pomożemy Ci pozbyć się długów nawet w 3 miesiąc… Jak to robimy? Dowiesz się na naszej stronie.

Oferujemy pomoc w pozbyciu się długów poprzez procedurę upadłości konsumenckiej transgranicznej. Jest to najskuteczniejsza metoda w walce z długami. Chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami bezzwłocznie. Mamy 100% skuteczność i wraz z partnerami 10 letnie doświadczenie.

wyjsczdlugow.pl  I  Pomoc i doradztwo dla zadłużonych – Nasza specjalizacja:

 • Przeprowadzamy upadłości konsumenckie transgraniczne. Wielu Polaków ma ogromne problemy finansowe spowodowane m.in. zmianą ich sytuacji życiowej, chorobą oraz kryzysem finansowym.  Wielu z nich miało nadzieję, że wprowadzenie w Polsce ustawy o Upadłości konsumenckiej, da im możliwość ogłoszenia bankructwa i dzięki temu powrotu do normalnego życia. Niestety okazało się, że w Polsce ustawa ta chroni przede wszystkim wierzycieli (głownie banki) i w ciągu prawie 5 lat istnienia ustawy na kilkanaście tysięcy złożonych wniosków udało się zbankrutować jedynie ok. 70 osobom! W praktyce ogłoszenie upadłości w Polsce jest prawie niemożliwe, gdyż trzeba mieć spory majątek by wniosek w ogóle został rozpatrzony. Czy zatem Polacy są w sytuacji bez wyjścia i pomimo świadomości braku możliwości spłacenia swoich długów, nie mają szans na upadłość konsumencką? Odpowiedź brzmi NIE! Dzięki temu, że jesteśmy w Unii Europejskiej, a w 2009 roku weszła w życie w Polsce ustawa o Upadłości konsumenckiej, każdy Polski obywatel jeśli przeniesie swoje centrum interesów życiowych (COMI) do innego kraju ma możliwość ogłoszenia przed tamtejszym sądem Upadłości konsumenckiej na warunkach jakie obowiązują w tym kraju. Polacy nie są świadomi faktu, że żyjąc i pracując w Wielkiej Brytanii mogą ogłosić bankructwo a jego skutki będą obowiązywać w Polsce. Reguluje to Rozporządzenie Rady Unii Europejskiej nr 1346/2000. Czytaj dalej →

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • pomogę wyjść z długów
 • jak wyjsc z zadluzenia
 • upadłość konsumencka polaka w niemczech
 • życie bez długów
 • upadłośc konsumencka jakie pytania zada sąd
 • upadłośc konsumencka spowodowana chorobą
 • upadłość transgraniczna w norwegii
 • walka długami
 • życie bez długów blog
 • upadlosc w polsce a zycie w niemczech

Sławni bankruci

Henry Ford

Henry Ford

Warto czasem zrobić krok w tył

Większość osób odbiera upadłość konsumencką jako porażkę. Jednak wśród znanych ludzi sporo z nich miało również problemy z ogromnymi długami, przez co byli zmuszeni do ogłoszenia upadłości. Wielu z nich udało się podnieść po bankructwie i odnieść wielkie sukcesy. Czytaj dalej →

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • znani bankruci
 • bjorn borg życie prywatne
 • znane osoby bankrutami
 • jak podnieść się po bankructwie
 • upadłość konsumencka sławnych ludzi
 • trump zbankrutował
 • nizmesmeni bankruci
 • ile razy trump oglosil bankructwo
 • ile razy bankructwo oglosil donald trump
 • ile razy bankructwa trump