Brexit

Szanowni Państwo,

Brytyjczycy w referendum podjęli decyzję w którą niewielu wierzyło, zdecydowali się na opuszczenie UE. Czekamy zatem na decyzję rządu brytyjskiego w tej sprawie. Za pozostaniem w UE głosowało 48,1%, przeciw było 51,9% głosujących. Do urn poszło 72,2% uprawnionych do głosowania.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej reguluje artykuł 50. Traktatu o Unii Europejskiej, którego główny zapis mówi, że przed wyjściem z UE każde państwo członkowskie musi wynegocjować warunki odejścia oraz ustalić zasady przyszłej współpracy z Europą.

Oznacza to, że Brexit (wyjście Wielkiej Brytanii z UE) potrwa co najmniej 2 lata. Zgodnie z informacjami wcześniej przekazywanymi m.in. przez Przewodniczącego Rady Europejskiej i potwierdzanej przez innych wysokich urzędników UE, będzie to raczej okres 3 lat.

Dlaczego tak długo? Ponieważ zgodnie z wcześniej wspomnianym artykułem 50. TUE, Wielka Brytania musi najpierw  wynegocjować z Radą Europejską dokument określający warunki wystąpienia z UE. Proces ten będzie bardzo czasochłonny. To, jaka będzie cała procedura, jak będzie wyglądał dokument, który Londyn przedstawi przed wyjściem, nie jest określone w artykule 50. TUE.

Chęć wyjścia Wielkiej Brytanii z UE muszą potwierdzić jeszcze (poprzez głosowanie nad dokumentem przygotowanym przez Londyn) Rada Europejska i Parlament Europejski, a także brytyjski parlament. Nie wiadomo jednak, co wydarzy się, jeśli któraś z instytucji odrzuci ten dokument.

Całkiem innym wątkiem jest ten polityczny. Eksperci przekonują bowiem, że w Unii Europejskiej jest już kilka obozów, które w związku z Brexitem przyjmą inne strategie. Niemcy będą chcieli jak najszybciej zakończyć rozmowy z Londynem, by zminimalizować ryzyko krachu gospodarczego i rynków walutowych. Z drugiej jednak strony Francja, w której eurosceptycy są równie mocni jak w Wielkiej Brytanii, będzie chciała odłożyć Brexit w czasie.

Pewne jest za to, że co najmniej do 2019 roku Wielka Brytania będzie traktowana jako pełnoprawny członek Unii. Tym samym nadal obowiązują wszystkie prawa unijne w tym Rozporządzeniu Rady Unii Europejskiej nr 1346/2000.

Oznacza to, że do co najmniej 2019 roku wyrok upadłości na terenie Anglii którego skutkiem jest pełne oddłużenie ze wszystkich długów, będzie nadal automatycznie przyjmowany we wszystkich krajach UE oprócz Danii.

Tym samym do 2019 roku można będzie oddłużyć się w Anglii z długów posiadanych np. w Polsce, ale również w innych krajach unijnych. W Anglii możemy oddłużyć się praktycznie ze wszelkich długów w tym: kredyty bankowe i prywatne, weksle, dotacje unijne, ZUS, US (w tym VAT), hazard, faktury, mandaty, z sądu cywilnego itd.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Aktualizacja certyfikatu EV SSL

Miło nam poinformować Państwa, że zakończyły się prace związane ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa danych naszych Klientów. Nasza firma przeszła pełną weryfikację przez polską firmę certyfikującą Unizeto Technologies S.A., dzięki czemu otrzymaliśmy gwarancję na kwotę 1 000 000 € (~4 250 000 PLN).

Od dzisiaj nasza strona internetowa https://wyjsczdlugow.pl i poczta email jest jeszcze lepiej chroniona. Wchodząc na naszą stronę będziecie Państwa widzieć zamkniętą kłódkę z nazwą naszej firmy (EGIDON Sp. z o.o.) na zielonym tle. Oznacza to, że połączenie jest bezpieczne i wszelkie dane przesyłane za pomocą formularzy na naszej stronie nie trafią w niepowołane ręce.

„Jeśli chcesz więcej sukcesów, zwiększ dwukrotnie liczbę porażek”

Ponieważ większość naszych Klientów ze względu na sytuację w której obecnie się znajdują, często traci wiarę w swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności, chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma cytatami ludzi, którzy swoją postawą i uporem doszli na sam szczyt.
Jesteśmy przekonani, że sytuacja w której się obecnie Państwo znajdują jest tylko kolejnym etapem w drodze do spełnienia, również w sprawach zawodowych.
Gdyby małe dziecko po pierwszych kilku upadkach, instynktownie znów nie próbowało wstać to nigdy nie nauczyło by się chodzić. Obecna sytuacja nie może nas paraliżować.
Bez porażek i popełniania błędów nigdy nie osiągniemy sukcesu. Dlatego, że jedynie potknięcia nas uczą, a osiągnięty sukces jest konsekwencją wyciągania z nich odpowiednich wniosków.

„Jeśli chcesz więcej sukcesów, zwiększ dwukrotnie liczbę porażek” – Thomas Watson

„Porażka to tylko szansa na mądrzejsze rozpoczęcie od nowa” – Henry Ford

“Nie możesz się wspinać na drabinę sukcesu, trzymając ręce w kieszeniach!” – Arnold Schwarzenegger

“Nie bój się odnosić porażek. Wszystko co robiłem, zawsze z ochotą na porażkę” – Arnold Schwarzenegger

Bezpieczeństwo informacji

Miło nam poinformować Państwa, że zakończyły się prace związane ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa danych naszych Klientów. Nasza firma przeszła pełną weryfikację przez amerykańska firmę certyfikującą COMODO, dzięki czemu otrzymaliśmy gwarancję na kwotę 1.750.000$ (~6 727 175 PLN).

Od dzisiaj nasza strona internetowa https://wyjsczdlugow.pl i poczta email jest jeszcze lepiej chroniona. Wchodząc na naszą stronę będziecie Państwa widzieć zamkniętą kłódkę z nazwą naszej firmy na zielonym tle. Oznacza to, że połączenie jest bezpieczne i wszelkie dane przesyłane za pomocą formularzy na naszej stronie nie trafią w niepowołane ręce.

Artykuł o upadłości konsumenckiej w Anglii

Pojawił się ciekawy artykuł o upadłości konsumenckiej w Anglii. Co prawda w naszej opinii trochę autorka przesadziła z tym jak łatwo jest przeprowadzić takie postępowanie. W rzeczywistości potrzeba włożyć w to o wiele więcej wysiłku, ale faktycznie skutek jest taki że do tej pory wszyscy nasi Klienci otrzymują wyrok upadłości i po 12 miesiącach zostają oddłużeni ze wszystkich długów.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. Jak upadać, to tylko w Londynie…

Bezpieczeństwo Klientów

Chcąc zapewnić naszym Klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa informacji, stosujemy w Kancelarii Wyjsczdlugow.pl szereg zasad które opisaliśmy dla Państwa na naszej podstronie Polityka Bezpieczeństwa Informacji.

Dowiedzie się Państwo m.in:

– w jaki sposób szyfrujemy treści przesyłane poprzez stronę internetową wyjsczdlugow.pl;

– jak zabezpieczamy rozmowy telefoniczne przed ich podsłuchaniem;

– dlaczego korespondencja z nami poprzez adres mailowy pomoc@wyjsczdlugow.pl jest bezpieczna dla Państwa.

Mamy pełną świadomość tego, że informacje nam przekazywane muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Bezpieczeństwo Klientów pod tym względem jest dla nas priorytetem. Dlatego sami sobie narzuciliśmy najwyższy standard bezpieczeństwa informacji, porównywalny jedynie z najlepszymi bankami w Polsce.

Podstawa prawna bankructwa osobistego

Podczas naszych rozmów telefonicznych z klientami, często pojawia się prośba o przedstawienie podstawy prawnej w zakresie upadłości konsumenckiej transgranicznej (bankructwo osobiste) przeprowadzanej na terenie Anglii i Walii. Nasi klienci chcą czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że:

  • proces ten jest w pełni zgodny z prawem polskim, brytyjskim oraz unijnym;
  • po ogłoszeniu bankructwa osobistego komornicy i firmy windykacyjne przestaną ich niepokoić;
  • upadłość konsumencka transgraniczna skutkować będzie pełnym oddłużeniem z ich wierzytelności zgłoszonych we wniosku o upadłość;
  • wiele osób z Polski już skorzystało z tej możliwości i dziś żyje bez problemów związanych z zadłużeniem, którego nie są w stanie spłacić.

By poznać przepisy prawne odnoszące się do upadłości na terenie Unii Europejskiej, wystarczy od dzisiaj wejściu na naszą podstronę – Upadłość konsumencka transgraniczna – podstawa prawna.

Co się stanie z moim majątkiem po upadłości konsumenckiej na terenie UK?

Dowiedz się jaki majątek zachowasz po ogłoszeniu upadłości w UK.

Istnieje błędne przekonanie, że jeśli zbankrutujesz to zawsze stracisz wszystko czego dorobiłeś się przez całe życie. Nie jest tak do końca. Owszem w Polsce wpadając w długi, niektórzy komornicy zabiorą Ci nawet konfitury dla dziecka, ale my przeprowadzamy upadłość konsumencką w Anglii i Walii gdzie istnieją zdecydowanie inne standardy w podejściu do dłużnika.

Po upadłości syndyk brytyjski nie będzie zainteresowany przejęciem m.in. narzędzi i innych przedmiotów, które wykorzystujesz osobiście do pracy, pościeli, mebli, odzieży, artykułów gospodarstwa domowego i innych podstawowych rzeczy, które ty i twoja rodzina używacie w domu.

Wyposażenie domu: Musisz mieć świadomość, że nikt nie pojawi się w twoim domu by sprawdzić jakie wartościowe przedmioty znajdują się w każdym pomieszczeniu, a następnie wystawić je na sprzedaż. Syndyk brytyjski pozwoli ci zachować większość twoich rzeczy osobistych i artykułów gospodarstwa domowego m.in. takie przedmioty jak telewizor, odtwarzacz DVD, pralka, kuchenka mikrofalowa, piekarnik, lodówka, kuchenka, wieża stereo, laptop  itp. Jeśli jednak posiadasz w swoim domu sprzęt bardzo wysokiej jakości o naprawdę dużej wartości np. system dźwięku przestrzennego lub jeśli niedawno kupiłeś sobie nowy telewizor LCD 3D, syndyk może zaproponować ci zamianę takiego sprzętu na tańszy odpowiednik, a różnicę w cenie przeznaczy na częściową spłatę wierzycieli. Ta sama zasada ma zastosowanie, jeśli posiadasz w domu meble składające się z antyków o wysokiej wartości odsprzedaży i byłbyś w stanie wyposażyć  swój dom wykorzystując do tego o wiele tańsze meble.

Samochód: Jeśli masz samochód, który jest ci potrzebny by dostać się do i z pracy lub wykorzystujesz go w celach zarobkowych wtedy będziesz mógł go zatrzymać, jednak tylko wtedy, gdy jego wartość odsprzedaży nie przekracza kwoty £ 1000 (około 5000zł). Jeśli posiadasz samochód o wyższej wartości, syndyk brytyjski może cię zmusić do jego sprzedaży. Będziesz mógł kupić tańszy samochód, a różnica w cenie zostanie przekazana wierzycielom. Czytaj dalej →